Eiropas Savienības fondu darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība” 1.1.1. specifiskā atbalsta mērķa “Palielināt Latvijas zinātnisko institūciju pētniecisko un inovatīvo kapacitāti un spēju piesaistīt ārējo finansējumu, ieguldot cilvēkresursos un infrastruktūrā” 1.1.1.2. pasākuma “Pēcdoktorantūras pētniecības atbalsts” projekta pētniecības pieteikums "Dabiskas purva ezeru ekosistēmas – meklējot ekoloģiskus parametrus, kas ilustrē cilvēka ietekmes neskartu ekosistēmu funkcionēšanu (1.1.1.2/VIAA/4/20/736)"
Pētniecības pieteikums " Dabiskas purva ezeru ekosistēmas – meklējot ekoloģiskus parametrus, kas ilustrē cilvēka ietekmes neskartu ekosistēmu funkcionēšanu.  (Pristine peat lake ecosystems - aiming for ecological metrics that reflect undisturbed ecosystem functioning.) (1.1.1.2/VIAA/4/20/736)" tiks īstenots Latvijas Hidroekoloģijas institūtā (LHEI).
Projekta kopējais mērķis ir attīstīt un pilnveidot pēcdoktoranta, Dr. Matīsa Žagara, zinātniskās prasmes un kompetences. Iegūt jaunas zināšanas, kas ļauj palielināt gan pēcdoktoranta, gan LHEI zinātnisko kapacitāti. Projekta zinātniskie mērķi ir:
a) veikt visaptverošus ekosistēmu pētījumus neskartos purva ezeros Latvijā un
b) meklēt izmērāmus parametrus, kas ļauj kvantificēt šo ekosistēmu unikālas, funkcionālas iezīmes un salīdzināt to ekoloģisko stāvokli ar ezeriem, kas pakļauti cilvēka ietekmei.
Projekta īstenošana tiks sadalīta 4 aktivitātēs. Pirmās aktivitātes ietvaros tiks īstenotas projekta pārvaldības darbības, nodrošinot tā gludu norisi. Otrā aktivitāte ietver darbības lauka datu ievākšanai. Trešā aktivitāte paredzēta datu analīzei un jaunu funkcionālo parametru meklēšanai. Ceturtā aktivitāte nodrošina mērķgrupu informēšanu par projekta rezultātiem.
Projekta mērķi ir sasaistē ar RIS3 mērķiem, jo palielina inovācijas kapacitāti, attīstot novatorisku pētniecības virzienu, un palīdz veidot politikas instrumentus, kas atraisa uz zināšanām balstītu attīstību (zinātniski identificējot ezeru ekosistēmu atjaunošanas mērķus).
Pētniecības pieteikuma kopējās izmaksas: 111 505 EUR Pētniecības pieteikuma ilgums: 1.01.2021 – 30.06.2023.

Ciešākie sadarbības partneri

  • Latvijas Universitāte

  • Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs

  • Nacionālo Bruņoto spēku Jūras spēku flotile

  • Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskais institūts (BIOR) 

  • ... pārējie.

Kontakti

Voleru iela 4, LV-1007, Rīga.

E-pasts:Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Šī mājas lapa izmanto Cookies, apmeklējot to Jūs piekrītat to izmantošanai.