
Eiropas Savienības fondu darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība” 1.1.1. specifiskā atbalsta mērķa “Palielināt Latvijas zinātnisko institūciju pētniecisko un inovatīvo kapacitāti un spēju piesaistīt ārējo finansējumu, ieguldot cilvēkresursos un infrastruktūrā” 1.1.1.2. pasākuma “Pēcdoktorantūras pētniecības atbalsts” projekta pētniecības pieteikums "Nacionālās monitoringa programmas uzlabošana Rīgas līcim, sniedzot rekomendācijas jaunai papildinātai metodoloģijai, ieskaitot vairāku datu ieguves metožu izmantošanu, apvelinga noteikšanu un raksturošanu (1.1.1.2/VIAA/4/20/733)"
Pētniecības pieteikums "Nacionālās monitoringa programmas uzlabošana Rīgas līcim, sniedzot rekomendācijas jaunai papildinātai metodoloģijai, ieskaitot vairāku datu ieguves metožu izmantošanu, apvelinga noteikšanu un raksturošanu (Improvement of national marine monitoring through new methodology and recommendations in the Gulf of Riga, including upwelling detection, characteristics and using multiple data acquisition methods) (1.1.1.2/VIAA/4/20/733)" tiks īstenots Latvijas Hidroekoloģijas institūtā (LHEI). Pētniecības projekta mērķis ir attīstīt un pilnveidot prasmes un kompetences, iegūt jaunas zināšanas citās disciplīnās, lai tādējādi palielinātu gan pēcdoktoranta PhD Māra Skudras, gan arī LHEI un Latvijas pētnieku kopumā zinātnisko kapacitāti, iezīmējot jaunas pētnieciskās darbības perspektīvas un jaunus pētījumu virzienus. Projekta zinātniskais mērķis ir noteikt apvelinga iestāšanās gadījumus, raksturot tos un novērtēt to ietekmi uz Rīgas līča piekrastes reģionu vides stāvokli, pielietojot Rīgas līcī arī līdz šim neizmantotas datu ieguves metodes (piem. "viedās bojas", satelītdati, modeļdati, glaideris). Pētījuma mērķis iekļauj jaunu zināšanu apguvi, lai spētu radīt jaunus produktus (metodoloģiju) un pakalpojumus tādējādi uzlabojot nacionālo jūras monitoringa programmu.
Zinātniskais mērķis atbilst Latvijas Republikas Viedās specializācijas stratēģijas (VSS) mērķim, jo palielina inovācijas kapacitāti (monitoringa programmas uzlabošana, pateicoties jaunai un inovatīvai metodoloģijai) un ir saistīts ar tehnoloģisko progresu tautsaimniecībā (jaunas datu ieguves metodes).
Rezultāti tiks publicēti zinātniskās publikācijās un izmantoti jaunas metodoloģijas radīšanai. Pētniecības pieteikuma kopējās izmaksas: 111,504.90 EUR Pētniecības pieteikuma ilgums: 01.01.2021 – 30.06.2023